Вирощування
Волоський горіх - тепло- і вологолюбна культура, здатна розвиватися і давати плоди виключно в південних теплих регіонах, віддає перевагу зволоженим місцям. Добре росте і плодоносить там, де середньорічна температура повітря складає 8-10 °С, а середньомісячна температура найтеплішого місяця - 20-25 °С. Для волоського горіха бажані теплі, відкриті, пологі схили. Йому потрібний глибокий шар  грунту, багатого мінеральними речовинами і грунтовою вологою.


Горіховий сад, рекомендації від Лінард

Вибір ділянки для горіхового саду:

Ви вирішили створити горіховий сад. Це, звичайно, шляхетне починання, але не забувайте про деякі попередні етапи, які вимагають підвищеної уваги перед тим як перейти до створення самого саду.

Як і в будь - якій сільськогосподарській діяльності, вдалий вибір ділянки може  в значній мірі сприяти отриманню більш великих врожаїв. Що стосується горіхового саду, то існує декілька умов, які потрібно враховувати при виборі місця:

Детальніше...
 

Посадка волоських горіхів

Саджанці висаджують на відстані 10х10 м, з подальшим проріджуванням. Горіх висаджують найчастіше як дво- або трирічні саджанці без розвинутої крони, частіше всього  навесні, щоб взимку при осінній посадці їх крони не замерзнули.
Якщо посадка саджанця проводиться на постійне місце, а висота його стовбура ще недостатня, штамб подовжують в перший рік посадки за рахунок пагона з кінцевої бруньки. Решту бруньок на початку їх розпускання видаляють або, якщо стовбур ще слабкий, залишають короткі бічні обростаючі гілки, які вирізують в середині серпня.
Можна вирощувати волоський горіх і прямим посівом. Для цього на добре розпушений майданчик  висівають 5-6 плодів на глибину 10 см, оброблених спеціальними засобами проти шкідників.
З рослин, що зійшли, залишають краще, найсильніше. Цю рослину утворює глибоко  проникаючий в землю стрижньовий корінь, який дістає необхідну вологу і поживні  речовини з достатньої глибини.
 

Формування крони дерева волоського горіха

  • Саджанці волоського горіха коротко обрізають, залишаючи тільки 2 бруньки, що складає висоту 20-30  см над рівнем грунту. В ході післепосадкового обрізання необхідно видалити штамбову поросль,  яка виникає поблизу місця щеплення і може бути достатнє рясною.
  • Із залишених бруньок розвиваються два пагона, один з яких необхідно видалити. Для закладки крони вибирають сильніший і вдало розташований пагін з тупішим кутом відходження, другий пагін вирізують на кільце.
  • Із залишеної сильної гілки формують новий штамб дерева, який повинен бути не більше 1-1,5 м у висоту. У міру відростання пагонів на залишеній гілці починають формувати крону дерева, вибираючи для цього пагони з хорошими кутами відхождения. При формуванні крони в ярусі залишають 3 гілки з інтервалом 10-25 см, вище за цей ярус закладають додатково 2-3 одиночних гілки
Детальніше...
 

Доглядання за деревами

Рекомендовані регулярні зволоження грунту, але не можна допускати застою вологи. ерево сильноросле, тому потребує систематичного поповнення запасу поживних речовин за рахунок внесення мінеральних і органічних добрив. Необхідно стежити за рівнем кислотності грунту, який повинен знаходитися в межах від нейтрального до слаболужного. Грунт в пристволовому крузі волоського горіха необхідно регулярно спушувати і змільчувати для збереження грунтової вологи.
Необхідність післяпосадочного обрізання саджанця волоського горіха.
Якщо не провести післяпосадочне обрізання саджанця, він залишиться слабким і розвине у верхній частині декілька пагонів,, з гострими кутами відхождения. Формувати крону при такому розміщенні гілок згодом опиниться вкрай скрутно, якщо взагалі неможливо. Крони дерев, що не піддалися післяпосадочному обрізанню, навіть після багатьох років можуть залишатися недорозвиненими.

 

 

Особливості агротехніки в горіхових садах

Зміст грунту

Практикою встановлено, що щорічно високі урожаї горіхів, як, втім, і інших плодових культур, можна отримувати лише у випадках, коли в насадженнях виконується повний комплекс агроміроприємств, що забезпечують всемірне підвищення або підтримку на високому рівні родючості грунту. В умовах недостатнього вологозабезпечення цей комплекс повинен також передбачати якнайповніше поглинання грунтом вологи і її раціональне використання деревами. У зв'язку з цим кращим способом змісту грунту в садах волоського горіха в умовах недостатнього вологозабезпечення, є чорна пара. У зв'язку з особливостями використання грунтової вологи деревами горіха можна рекомендувати систему змісту чорної пари з сідератами. При цьому сідерати висівають в другій половині літа із заорюванням їх восени. В умовах зрошування грунт в міжряддях саду можна містити під залужением, а також для посіву багаторічних бобових трав, наприклад люцерна. Вирощувати люцерну в міжряддях неполивного саду, а також містити грунт під залужением не рекомендується перш за все тому, що сильно висушується грунт, а дерева страждають в результаті грунтової засухи.

Детальніше...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL