Формування крони дерева волоського горіха

  • Саджанці волоського горіха коротко обрізають, залишаючи тільки 2 бруньки, що складає висоту 20-30  см над рівнем грунту. В ході післепосадкового обрізання необхідно видалити штамбову поросль,  яка виникає поблизу місця щеплення і може бути достатнє рясною.
  • Із залишених бруньок розвиваються два пагона, один з яких необхідно видалити. Для закладки крони вибирають сильніший і вдало розташований пагін з тупішим кутом відходження, другий пагін вирізують на кільце.
  • Із залишеної сильної гілки формують новий штамб дерева, який повинен бути не більше 1-1,5 м у висоту. У міру відростання пагонів на залишеній гілці починають формувати крону дерева, вибираючи для цього пагони з хорошими кутами відхождения. При формуванні крони в ярусі залишають 3 гілки з інтервалом 10-25 см, вище за цей ярус закладають додатково 2-3 одиночних гілки
Крону волоського горіха формують по покращеній ярусній і змінено-лідерній системі. Крону створюють на штамбі заввишки максимум 1 - 1,5 м. Важливо, щоб висота штамбу була по можливості найменшою.
Після посадки саджанця волоського горіха на другий рік під час розпускання бруньок обрізають дерево до 2 бруньок, з яких одна буде як резервна. Однорічний пагін, що виріс з неї, майже відразу вирізують, залишаючи лише поодинці однорічні  пагони. Якщо однорічний пагін не досягає на другий рік довжини хоч би 60 см, його на третій рік навесні знову укорочують до 2 бруньок, поступаючи так само, як і в попередньому році. Після цього пагони крони, як правило, досягають необхідної довжини і надалі їх вже не укорочують.
Після формування крони обрізка зазвичай не потрібна. Кожні 2-3 року необхідно вирізувати сухі і густоростущі гілки, що підтримує в кроні найбільш сприятливе освітлення. 
Дерева волоського горіха відрізняються високою пагоноутворючою здатністю, легко переносять омолоджування крон і швидко відновлюються навіть після зимового підмерзання.